Kterak sejmout manažery

How to Shoot Managers 1). Nemusíte volat policii! Jen jsem se vás pokusil nalákat záměrně nepřesným překladem z angličtiny. Pochopitelně jsem na ně pálil jen legálně drženými fotoaparáty a malými speedlighty - blesky Nikon.

Náhled fotografie

Fotografie vznikla pro interní časopis Global Magazine 2) společnosti Volvo v době, kdy se v České republice spojovaly servisní sítě nákladních vozidel Volvo a Renault. Mým úkolem bylo ukázat, jak společně sedí a pracují pánové z obou brandů. A jak už to tak bývá, musel jsem si poradit s tím, co bylo na místě k mání. Fotil jsem na úzké chodbě podél kanceláří v patře servisu v Hradci Králové. Z chodby není za levým okrajem fotografie vidět už jenom jedna řada dlaždic a dvoje dveře - páni a dámy. Přestože pocitově bylo na chodbě relativně hodně světla, expozimetr byl zcela jiného názoru. Na umístění nějakých rozumných světel nebylo místo a tak nezbylo než improvizovat.

Před dveře toalet jsem umístil na zem dva blesky a zamířil jsem je nahoru, takže jejich světlo se sklouzlo po dveřích a odrazilo se od stropu. Tím jsem získal dvě jakoby velká světla, kterými jsem nasvítil postavu vpředu a dvě vzadu. Pohrál jsem si s citlivostí a clonou a namíchal jsem přirozené světlo se světlem blesků.

Náhled fotografie

Druhá fotografie vznikla při focení v dílně. Kluci servisáci statečně snášeli moje blýskání, když se přihnal jak velká voda sám nejvyšší, ředitel Volvo Trucks pro Českou Republiku. Tuto fotku jsme tehdy nepoužili, dokonce jsem ji snad ani neposlal v hotové sadě. S odstupem doby se "tak nějak" vyloupla. A pak se řekne, že fotky na disku jen leží.

Náhled fotografie

Logickou součástí takového focení na firmě je pochopitelně napráskat klasický orloj ... (když-už-tu-je-ten-fotograf). Improvizovaný ateliér v zasedačce je nachystaný během 20 minut.

1) Název jsem si drze vypůjčil od Gerarda Durella z titulu knihy "How to Shoot an Amateur Naturalist / Kterak sejmout amatérského přírodovědce" v překladu pana Gerika Císaře . V této souvislosti bych rád doporučil i jinou knihu, kterou přeložil pan Gerik Císař, Město rozkvětu od Beverly Swerlingové. Měl jsem tu čest poskytnout malou odbornou konzultaci týkající se metalurgických vynálezů v knize popisovaných. Více na www.starahut.com

2) Hanssen, S.: Partnership Increasing Profitability, Global Magazine 6-2013, sr. 4-7, VOLVO GROUP