Josefov stokrát dokola

Od roku 1994 se přátelím s lidmi z Technického muzea v Brně a toto přátelství se pojí s technickou památkou Stará huť u Adamova. Katastrem je Stará Huť pravděpodobně stále ještě Adamov, i když do města je to cca 2,5km. Podstatně blíž je osada Josefov, nebo jak také říkáme starším názvem Josephsthal.

To s čím bojuju je klasický pohled na vysokou pec a za ní budova "Kameňáku", bývalé modelárny. Poprvé jsem ho fotil na kinofilm starou Praktikou v době, kdy jsem dělal diplomovou práci. Tuto starou fotku mám nejraději. Kontrast drnů vykukujících ze starého sněhu a hlavně velmi zvláštní zimní světlo.

Náhled fotografie

Něco mě k té staré fotce stále přitahuje. Od té doby jsem jej takto fotil nesčetněkrát, každý rok, znovu a znovu. Často je fotka k uzoufání špatná. Někdy je alespoň "obyčejná", jako tento druhý snímek. Vznikl o mnoho let později. Prostě takto nějak to tam vypadá.

Náhled fotografie

Poslední dva snímky už jsou z posledního roku. První z nich vznikl na začátku podzimu. Vytáhl jsem detaily a udělal fotku takovou hodně popisnou, snad trochu i dramatickou.

Náhled fotografie

Poslední vznikl na Nový rok 2016. Napadl první sníh, sice jen asi 5 centimetrů, ale byl nádherně čistý a čerstvý. To to ten druh štěstí, když se potká zajímavé počasí a možnost fotit.

Náhled fotografie