NA NÁVŠTĚVĚ U KOZARA MLADENA

FARMA KOZA VITER ZAOSTROG

Dovolená na Makarské je obvykle v rytmu pláž, zmrzlina, pizza, káva, pláž ... Dostat se blíž k místním může znamenat tvrdý ale současně i hezký střet s realitou. Takto jsem se mohl potkat se zajímavým člověkem, o kterém na jen kilometr vzdálené pláži neměl nikdo tušení.

Náhled fotografie

Pan Mladen mě nechal nahlédnout do svého obydlí vyzdobeného trofejemi - největšími rohy koz, které chová. Následující fotografie je zajímavá tím, že na jejím vzniku se podílela náhoda a obvyklá potíž při focení tím malinkatým vyskakovacím bleskem. Stín širokoúhlého objektivu, který obvykle fotku dokonale znehodnotí, zde nádherně pomohl a nechal vystoupit postavu ze stínu pokoje.

Náhled fotografie

Mladen žije v opuštěné vesnici se svojí ženou. Vedlejší prázdný dům bez střechy používá k ustájení osla, další pro slepice. Většina domů nemá již střechy a tak jsou to spíše kamenné ohrady. Jak je vidět na další fotografii, smysl pro legraci nesouvisí od množství hmotných statků a luxusu.

Náhled fotografie

Mladen je jako mnoho jiných v Chorvatsku veterán a je hrdý na svou příslušnost k oddílu záchranářů a hasičů. Než nám zahrál na svoje gusle, převlékl se do své nažehlené slavnostní uniformy.

Náhled fotografie

Zde jsem s našimi přáteli ze Zaostrogu.

Náhled fotografie
 
Facebook Google Twitter Email