REGATA LIPNO POINT

Plachtění na Lipně by znělo jako prímovní kratochvíle, nebýt toho, že v kalendáři byl říjen. Tak přišly jako první na řadu nepromokavé vysoké boty, vypůjčený jachtařský gumový oblek a naděje, že neutopím fotoaparát. S kameramanem jsme se celý den váleli v malém gumovém člunu rozhodčího závodu. Utírali jsme vodu z objektivů a byli rádi za sluníčko, které nás aspoň odměnilo pěknými obrázky.

Ráno to nejdřív vypadalo, že tam Lipno vůbec není. Potom se začala mlha pomaličku zvedat. Tahle fotka zachytila pohled, který trval snad jen deset vteřin. Prostě: "Štěstí chodí dokola, občas sedne na ... mě!"

Mlha na Lipně

Posádky jachet obhlížely počasí asi tak stejně nešťastně jako já. Mlha a bezvětří. Tihle pánové s lvíčky na prsou vypadali dost nebezpečně. Nokonec byli až druzí.

Se

Mlha se nakonec rozpadla a vyloupl se jeden z těch nádherně barevných podzimních dnů. Jediná potíž, stále nefoukal vítr.

Mlha na Lipně

Konečně začalo i úplně malinko foukat. Lodě se rozjely a větru bylo stále tak málo, že hladina přehrady zůstávala hladká jak zrcadlo. Možná na další fotce chybí drama a stříkající pěna, ale zato je plná barev.

Mlha na Lipně

Během dne se mi nakonec podařilo udělat i pár "akčnějších" záběrů, jako je tento.

Mlha na Lipně

Neodolal jsem Lipenské víle. Naštěstí je to víla patronka (a navíc bronzová) a tak jsem z toho vyšel bez úhony.

Mlha na Lipně

Návrat k molu už zase ve znamení závěsných motorů.

Mlha na Lipně

Regata Lipno Point se jezdí na flotile identických sportovních plachetnic a je možné si ji objednat na www.regattalp.cz. Na této stránce je i kompletní fotogalerie (REGATTA LIPNO POINT 2013 - Závod 19. 10. 2013)